• Свеж
Гербер Бебе Момче Или Девојче Пол Неутрални Кратки Ракави Боди, 4-Пакет

Гербер Бебе Момче Или Девојче Пол Неутрални Кратки Ракави Боди, 4-Пакет

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Бебешки Боди се задолжителна облека! Овие Боди се направени со мека памучна ткаенина која е совршено удобна против нежната кожа на бебето. Бебето ќе сака колку дише овој материјал! Овој производ го имавме независно сертифициран СО СТАНДАРД 100 ОД oeko-tex® за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува четири боди. Овие боди се прекрасно разноврсни и можат да се користат самостојно или за слоевитост. Овие класични бебе облека функција скут рамо деколте кои го прават гардероба промени полесно од било кога. Деколтењата овозможуваат облеката да се лизне преку главата на бебето во целосна удобност. Тие исто така имаат прилепувања на дното кои се погодно поставени повисоко напред за да се забрзаат промените на пелените. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 Хоенштајн ХТИ Вклучува четири Боди. Проширливи деколте на рамената на скутот и високи позиционирани прилепувања на дното за полесни промени. Совршено за мешање и совпаѓање. Уметноста е суров раб со отпечаток од екран. СТАНДАРД 100 ОД оеко-текс®. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 ХОЕНШТАЈН ХТИ. машинско перење / сушење.

Карактеристики на производот

Поврзани производи