• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Вода Лилјани 2 Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Заштитен знак Ликовна Уметност Вода Лилјани 2 Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

DEN 239.84

Стока
Во продавницата

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Пејзаж : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има мека слика од влошки од зелен крин на сино езерце со сенка.Ликовната уметница И муралистка Јулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на северниот брег Бостон и малото рурално село Во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни пејзажни слики. Таа го опишува своето студио Во Масачусетс како "одгледувачница за кучиња, барака за саксии, соба за кал и светилиште."Работејќи во масла, акрилик, венецијански малтер и глазура, уметничкото дело На Јулија има прозрачен сјај на слики од уметници кои влијаат врз неа : Максфилд Парохија, Винслоу Хомер и Сликарите На Училиштето На Реката Брендивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галериите на источниот брег. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. мека слика на влошки од зелен крин на сино езерце со сенка.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Nillight 18w LED Работа Светлина Бар Рамна Планината Поплава Светла Резервна Копија Задниот+Предниот Браник Led Светла За КАМИОН

Спецификација : 4 парчиња 18 W LED Работа Светлина Бар LED Моќ : 18w (6 x 3 W ВИСОК ИНТЕНЗИТЕТ LED ) Зрак Шема : Поплава

DEN 431.68