• Свеж
Acdelco Моќ Сопирачките Засилувач

Acdelco Моќ Сопирачките Засилувач

DEN 1667.84

Стока
Во продавницата

Acdelco Gm Оригиналниот Засилувач На Сопирачките За Напојување На Опремата ја поврзува педалата на сопирачката со системот што се применува на главниот цилиндар и е замена препорачана од ГМ за оригиналните компоненти на вашето возило. Засилувачот на сопирачките е мултипликатор на сила што предизвикува дополнителна сила да се примени на главниот цилиндар за дополнителна моќ на сопирање. Овие засилувачи на сопирачките се произведени за да одговараат на ВАШЕТО ГМ возило, обезбедувајќи исти перформанси, издржливост и работен век како што се очекуваше од нормалните мотори. Засилувачот На Сопирачките ACDelco Ја Враќа моќноста и перформансите на сопирачките. Гм-предложен дел за замена за оригиналната фабричка компонента на ВАШЕТО гм возило. ГМ нуди ое квалитет, сигурност и издржливост. Произведени На Гм Ое Спецификации За Вклопување, Форма и Функција.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Warners® Блажен Бенефиции Копа-Слободен Удобност Бенд Со Беспрекорна Водат Безжична Лесно Наредени Удобност Градник RM0911W

Смири се Чувајте го удобно Дизајниран да одговара на вашата форма со ткаенина за истегнување, Овој Блаж�

DEN 2.33