• Свеж
Портокалова Неонски-Занаетчиска Акрилна Сенаменска Боја 2оз

Портокалова Неонски-Занаетчиска Акрилна Сенаменска Боја 2оз

DEN 1.67

Стока
Во продавницата

ДЕКО УМЕТНОСТ-Занаетчии Акрилик Сите Намена Боја. Крафтеровиот Акрилик е нискобуџетна акрилна боја за едноставни проекти за основно обложување и занаетчиство. Дизајниран за непречено и рамномерно четкање, покрива во 1 или 2 слоја. Акрилот на крафтер е разноврсен и може да се користи во општи уметности и занаети, матрицирање, керамика, училишни проекти, украсување домови и украсно сликарство. Овие бои може да се користат на дрво, хартија маше, ткаенина, гипс, глинени садови, керамички бисквити, свеќи, платно, смоли, полимерна глина, стиропор, постер одбор, хартија, калај, кади, подарок кеси и многу повеќе. Сите бои се мешаат, брзо сушење, нетоксично и едноставно чистење на сапун и вода. Овој пакет содржи едно шише од 2оз/59мл. Достапно во огромна разновидност на бои : секоја се продава одделно. Бојата е во согласност СО АСТМ Д4236. Произведено во САД. Портокалова Неонско-Занаетчиска Акрилна Сенаменска Боја 2оз : Овие бои може да се користат на дрво; машина за хартија; ткаенина; гипс; глинени садови; керамички бисквити; свеќи; платно; смоли; полимерна глина; стиропор; табла за постери; хартија; калај; кади; кеси за подароци и многу повеќе. Сите бои се мешаат; брзо сушење; нетоксично и едноставно чистење на сапун и вода. Овој пакет содржи едно шише од 2оз/59мл. Достапно во широк спектар на бои : . Секој продаден одделно. Бојата е во согласност СО АСТМ Д4236.

Карактеристики на производот

Поврзани производи