• Свеж
Купер Endевор Цела Сезона 225 65Р 100х Патничка Гума Одговара: - Шевролет Траилблазер Л, 2004 - Нисан Потрагата СЛ

Купер Endевор Цела Сезона 225 65Р 100х Патничка Гума Одговара: - Шевролет Траилблазер Л, 2004 - Нисан Потрагата СЛ

DEN 1393.28

Стока
Во продавницата

Купер Endевор 225/65Р16 100ховервју Купер Endевор е гума за сите сезони за возачи на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња. Гуменото соединение засилено со силика и 3д испреплетените шипки ја зголемуваат влечната сила и перформансите во суви, влажни и лесни зимски временски услови, а Потфатот користи шема на шари со пет ребра и широко рамо за да ги подобри перформансите на забрзување, сопирање и ракување. Поддржан од 65.000 милји ограничен производител шара гаранција живот. Полу-цврсто ребро ја зголемува контролата при свиоци. Четири широки периферни жлебови ја принудуваат водата да излезе од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Компјутерски оптимизиран дизајн на шарите ги намалува звуците на патиштата за да создаде непречено, тивко возење за возачите и патниците. Изграден со дизајн на шари со пет ребра и широки раменици кои ги подобруваат можностите за забрзување, сопирање и ракување. Големина : 225/65Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Карактеристики на производот

Поврзани производи