• Свеж
Наслов На Фарма Матрици Со Целосна Азбука По Матрица За Букви За Повеќекратна Употреба За Самостојно Изработка И Дневник Изберете Лист Со Големина

Наслов На Фарма Матрици Со Целосна Азбука По Матрица За Букви За Повеќекратна Употреба За Самостојно Изработка И Дневник Изберете

DEN 327.84

Стока
Во продавницата

9" Високи, Мали Букви : 1. Ако сакате да креирате проекти кои импресионираат без часови мачно следење и напорна работа со грчеви во рацете, тогаш не гледајте понатаму!Совети за про Матрицирање : - Користете лента за сликари за да ги прицврстите или маскирате областите на дизајнот - за акрилик или други влажни медиуми, отстранете го вишокот од четката или апликаторот при вчитување - Нанесете медиуми во повеќе слоеви, што е можно посуво за да спречите крварење-под - за димензионални медиуми, т. Супериорен во однос на винил-издржлив, нетоксичен, хемиски отпорен и безбеден за храна.Нега И Мерки На Претпазливост на матрицата : - Измијте со/ топол сапун и вода веднаш по употреба-Измијте пред употреба со храна или козметика-не користете средства за чистење на база на амонијак, бидејќи може да ја оштети матрицата - не изложувајте на прекумерна топлина или пламен-Се охрабрува родителски надзор ГОЛЕМИНА : Големи Букви 1,9 инчи Високи Мали Букви 1,5 инчи високи на два миларни листови од 18 х 18 инчи. Чистење на сапун и вода.5" Високи - 18" x 18"лесен ЗА УПОТРЕБА И ПОВТОРНА УПОТРЕБА - БРЗИ, СОВРШЕНИ букви И Дизајни Секој Пат!Од занаети до колачи, ѕидови до свадби-подигнете го вашиот креативен потенцијал со матрици! Слој, втиснување, ревитализација, реновирање и истражување на сосема нов свет на уметничко изразување! Кажете го тоа со знак, џез до дневник, персонализирајте планер, додајте талент на мебелот и многу, многу повеќе.Студиор12 матрици се создаваат внимателно во нашата продавница Во Охајо од тим кој е страстен да ги направи најдобрите матрици што некогаш сте ги користеле.Наслов На Фарма Матрици Со Целосна Азбука-матрица од уметниците Во Студиор12!Приближна Големина На Буквата : STCL5959_1 : Големи Букви : 0,9" Високи, Мали Букви : 0,7" Високи - 9" x 9"STCL5959_2 : Големи Букви : 1,2" Високи, Мали Букви : 1,0" Високи - 12" x 12"STCL5959_3 : Големи Букви : 1,6" Високи, Мали Букви : 1,2" Високи - 15" x 15"stcl5959_4 : ГОЛЕМИ БУКВИ : 1. Користете одново и одново со соодветна грижа и чистење. БЕЗ СТРЕС : Матриците го прават создавањето домашен декор лесно и достапно Уживајте во пријатно безгрижно изработка. Нелепливи, лесни за позиционирање за употреба и складирање без неред. Отстранете ја матрицата со кревање директно нагоре. пасти, замрзнувања за колачи и колачиња, нанесете со офсет шпатула или нож за палета.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Nillight 18w LED Работа Светлина Бар Рамна Планината Поплава Светла Резервна Копија Задниот+Предниот Браник Led Светла За КАМИОН

Спецификација : 4 парчиња 18 W LED Работа Светлина Бар LED Моќ : 18w (6 x 3 W ВИСОК ИНТЕНЗИТЕТ LED ) Зрак Шема : Поплава

DEN 431.68