• Свеж
Алатка за изведба W 2.25-Тонски lbs Количка Дигалка Со Торбичка За Носење Складирање

Алатка за изведба W 2.25-Тонски lbs Количка Дигалка Со Торбичка За Носење Складирање

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Алатка за изведба W1611 2.25-Тонски Дигалка За Количка Има максимална тежина на оптоварување од 4,500 фунти и висина на кревање се движи од 5-1/4" до 15". Изграден со издржлива прирабничка челична рамка и тешка челична рака за подигнување. Челик кревање седло со 360-степен вртливата. Вртливите Тркалца обезбедуваат лесно и брзо позиционирање. Бајпас Вентилот за Заштита од преоптоварување нуди дополнителна безбедност. Погодно спакувано во пластична кутија обликувана со удар за лесно складирање и носење. Одлично за сервисно одржување на автомобили и лесни камиони. 2-1/4-Тонски тежок Хидрауличен Поден Приклучок со капацитет од 4.500 фунти. Висината на кревање се движи од 5-1/4 инчи до 15-1/2 инчи. Пластична футрола со удар за лесно складирање и делува како торбичка за носење. Издржлива прирабничка челична рамка со тешка челична рака за подигнување. Челик кревање седло со 360 степен вртливата. Бајпас вентил за заштита од преоптоварување за дополнителна безбедност. Лесни И сигурни Вртливи Тркалца за брзо и лесно позиционирање. Одлично за автомобили и лесни камиони. Ги исполнува Или надминува Стандардите ЗА Безбедност НА АСМЕ ПАЛД-2005.

Карактеристики на производот

Поврзани производи