• Свеж
Прашок Издувам Триаголник Шминка Издувам Триаголник Прав Издувам За Лабава Прав Тело Козметички Фондацијата Сунѓер Мека Прав Сунѓери Влажна Сува Шминка Алатка,Ед

Прашок Издувам Триаголник Шминка Издувам Триаголник Прав Издувам За Лабава Прав Тело Козметички Фондацијата Сунѓер Мека Прав

DEN 143.84

Стока
Во продавницата

Удобно и меко : Нашето издување во прав е направено од сунѓер од велур и перница.Кадифено-меко, ви дава удобен допир на кожата. Може да се користи за било кој тип на кожа.Оваа влажна и сува шминка со двојна употреба е мека на допир, природна, па дури и шминка, нема да направи вашата кожа да се чувствува непријатно, делува како бариера против кожата. Форма : Овие издувања во прав доаѓаат со форма на триаголник и дизајн на долниот раб на лакот,можете да ја користите тркалезната страна за да нанесете средства на образот и челото,да ја изберете страната на триаголникот кога ќе ставите подлога на окото и носот наоколу.Завршете ја шминката лесно и рамномерно.Специјалниот дизајн го прави сунѓерот за лице да не добие премногу пудра, наместо тоа што ќе ви помогне да заштедите повеќе пудра. Содржина на пакетот : Пакување ОД 2 ПАРЧИЊА пудра во прав, црна, виолетова.1 парчиња од секоја боја.Неговата нормална димензија може убаво да се вклопи за вашата рака, Секоја издувам мери околу 7,2 х 7 х 1,5 см/ 2,83 х 2,76 х 0,6 инчи, доаѓа со 1 ремен за добро држење и лесно користење.Дизајнот на ременот може да ви овозможи постојано да ја држите оваа шминка без лизгање или паѓање. Перење и Еднократно : уште повеќе, издувањето се пере, лесно се одржува чисто и само треба да се остави да се исуши на воздух.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Подплуг Женски Обични Дуксери Врвки За Влечење Со Долги Ракави Лесен Дуксер Со Качулка Копче Лабави Врвови За Пуловер

Нашиот ПОДПЛУГ содржи широк спектар На Есенска Зима; Пролетен Материјал : 100% Полиестер Боја : Повеќебојн

DEN 0.67

Каишек Пластични Хард Школка Случај Компатибилен-Објавен MacBook Pro 16 Модел На ИДЕНТИФИКАЦИЈА На Допир: Серија На Растенија

Mac Book Pro 16 " Капакот На Случајот (20202019)е само За Моделот Број А2141 Тоа не Е КОМПАТИБИЛЕН Со Други Macbook Модел...

DEN 1.00

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84