• Свеж
Масло Кулер-Хидраулични одговара Џон Дир 2855Н 2355Н 2251Н АЛ66517

Масло Кулер-Хидраулични одговара Џон Дир 2855Н 2355Н 2251Н АЛ66517

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Компатибилен Со Џон Дир Трактор(и) 2155 (с/н 716497-подоцна), 2251, 2251Н, 2351, 2355 (с/н 679781-подоцна), 2355Н (с/н 716497-подоцна), 2555 (с/н 679781-подоцна), 2651, 2755 (с/н 679781-подоцна), 2651, 2755 (с/н 679781-подоцна), 2855н (С/Н 679781-подоцна), 2951, 2955 (с/н 679781-ПОДОЦНА), 3055, 3155 (с/н 679781-подоцна), 3255, 3351, 3651поменува џон дир оем нос ал66517кор висина : 5-1/8"ширина на јадрото : 15-3/4"дебелина на јадрото : 1-7/8"Вкупна Висина : 7-1/8"вкупна ширина : 19-3 / 4"влез ЗА монтирање : 3/4" излез за поставување цевки со монистра : 3/4" цевка со монистра ЗА КОРИСТЕНА ВЕРЗИЈА на овој sku користете 499404 сите нови, обновени и користени делови за трактори имаат 1-годишна гаранција за да го добиете овој производ надвор од континенталниот дел на сад, мора да се јавите 877-530-4430 за да се направат аранжмани предупредување : рак и репродуктивна штета. Види www.P65 Warnings.ca.gov.

Карактеристики на производот

Поврзани производи