• Свеж
Бел + Хауел Соларни Напојува Вртливата Диск Светла, Отворено Патека Светла СО LED Светилки, Нерѓосувачки Челик Пакет

Бел + Хауел Соларни Напојува Вртливата Диск Светла, Отворено Патека Светла СО LED Светилки, Нерѓосувачки Челик Пакет

DEN 335.84

Стока
Во продавницата

Украсете го и заштитете го вашиот дом Со Светлата На Дискот Бел + Хауел. Светлата на дискот се најновите во преносливото моќно надворешно осветлување на соларна енергија. Сега можете да го декорирате вашиот дом без да плаќате богатство! Нема потреба од жици, така што овие светла се супер лесни за употреба. Само се качи на земја, и ќе завршиш! Светлата На Дискот Бел + Хауел се целосно исплатливи бидејќи користат технологија за конверзија на светлина што ја апсорбира сончевата енергија во ќелиите за складирање претворајќи ја сончевата енергија во електрична енергија! Секое Светло на Дискот содржи ултра-светли Led Диоди кои траат повеќе од 10 години. Лесните дискови се издржливи и водоотпорни, изработени од нерѓосувачки челик и доволно цврсти за да бидат прегазени од косилка за трева! Тие се вклучуваат кога светлата ќе се спуштат, давајќи ви 10 часа силна светлина. Можете да ги исклучите/вклучите автоматски или рачно. Едноставно и лесно; можете да ги ставите на земја, да ги монтирате со ленти за куки и јамки или да ги ставите на подот за да го испорачате вистинскиот изглед во вашиот дом. Нема повеќе трошење на скапо осветлување кое бара жици; создадете прекрасни каскади на светлина користејќи Ги Светлата На Дискот Бел + Хауел! Ул > Користете за осветлување на надворешни патеки и патеки. ЛЕД светилки НА соларна енергија за акумулирање и складирање на чиста енергија во текот на денот за да се овозможи 10+ часа осветлувачка моќност ноќе што е дополнителен бонус колку што е безбедноста и економичноста. Прикачете ги вклучените влогови и монтирајте ги светлата на дискот на земја. Четириаголниот удел Ја Одржува стабилноста и го елиминира случајното поместување на производот, На пр.За време на косење трева или кога миленичиња или деца си играат наоколу. Без жици, само притиснете рамно на земја и ќе завршите! . Дизајнот отпорен на влага гарантира дека светлата на дискот остануваат непроменети дури и по силен дожд. Издржлива конструкција за долгорочна употреба; металната обвивка е отпорна на ' рѓа и лесна. Направено со нерѓосувачки челик со водонепропустлива заптивка.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Прашок Издувам Триаголник Шминка Издувам Триаголник Прав Издувам За Лабава Прав Тело Козметички Фондацијата Сунѓер Мека Прав

Удобно и меко : Нашето издување во прав е направено од сунѓер од велур и перница.Кадифеномеко, ви дава уд�

DEN 143.84