• Свеж
Нов 84-Дистрибутер одговара 1992-Акура

Нов 84-Дистрибутер одговара 1992-Акура

DEN 1639.20

Стока
Во продавницата

Кардоне Новите Дистрибутери се поддржани од Кардоне Инженерска Технологија, која гарантира дека Сите Кардоне Нови Дистрибутери исполнуваат соодветна форма, вклопување и функција. Кардон Инженерската Технологија се базира на повеќе од 40 години обратна инженерска експертиза, каде што се идентификуваат и корегираат оригиналните слабости во дизајнот, што резултира со врвен квалитет, сосема нови делови на кои може да се потпрете. Инсталирањето На Дистрибутер НА КАРДОН на Вашето возило ќе осигури дека правилниот напон се пренесува на свеќичките во правилната шема на тајмингот, така што вашето возило ќе настапи по команда. Апликација За Возило : Акура Вигор 1994-92. Секој дистрибутер ги вклучува капачето и роторот за да ја направи инсталацијата предвремена. На апликациите на Хонда за ваша погодност се вклучени и капаци за прашина и дихтунзи. 100% компјутер тестиран за гарантирани, долготрајни перформанси. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. м. Ое Референца : 4726101АД 5139949ААА 5139949АБ. Одговара Изберете : 1992-1994 АКУРА ВИГОР 5 Цил 2,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Каишек Пластични Хард Школка Случај Компатибилен-Објавен MacBook Pro 16 Модел На ИДЕНТИФИКАЦИЈА На Допир: Серија На Растенија

Mac Book Pro 16 " Капакот На Случајот (20202019)е само За Моделот Број А2141 Тоа не Е КОМПАТИБИЛЕН Со Други Macbook Модел...

DEN 1.00

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84

Подплуг Женски Обични Дуксери Врвки За Влечење Со Долги Ракави Лесен Дуксер Со Качулка Копче Лабави Врвови За Пуловер

Нашиот ПОДПЛУГ содржи широк спектар На Есенска Зима; Пролетен Материјал : 100% Полиестер Боја : Повеќебојн

DEN 0.67