• Свеж
Деца Прв Инженер За Авиони

Деца Прв Инженер За Авиони

DEN 335.84

Стока
Во продавницата

Прочитајте ја забавната приказна за две испитувачки деца и изградете едноставни модели на авиони што ги откриваат на нивниот урнебесен семеен одмор. По ова патување со кружен тек, децата градат разни летечки машини за да им помогнат на луѓето со кои се соочуваат да ги решат проблемите и да ги завршат задачите. Додека ја следите приказната, можете да изградите модели на 10-те возила во приказната. Големите, шарени пластични градежни парчиња им олеснуваат на малите раце да ги спојат моделите. Децата започнуваат со изградба на патнички авион за да го донесат своето семејство на тропски остров. Откако ќе пристигнат, тие конструираат хеликоптер за да им помогнат на некои научници кои ги проучуваат морските желки да стигнат до оддалечен остров, а потоа и хидроавион за да ги вратат назад. Додека продолжуваат по своето патување, тие исто така градат биплан, вселенски шатл, реквизит авион, едрилица, суперсоничен млаз и други авиони за да им помогнат на своите пријатели да излезат. Од секој хумористичен сегмент од нивната глупава авантура, децата учат нешто ново и собираат смешен сувенир. Овој комплет за наука од 71 парче во комбинација со прекрасно илустрираната книга со приказни обезбедува привлечен начин да се научат едноставни инженерски концепти на деца од предучилишна возраст. Започнете да ја поставувате основата за силни вештини и разбирање поврзани со СТЕБЛОТО. Овој комплет помага да се развијат фини моторни вештини, научни и математички вештини, визуелно-просторни вештини и вештини за расудување и развој на концептот. Новиот 2016 Авион Инженер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Подплуг Женски Обични Дуксери Врвки За Влечење Со Долги Ракави Лесен Дуксер Со Качулка Копче Лабави Врвови За Пуловер

Нашиот ПОДПЛУГ содржи широк спектар На Есенска Зима; Пролетен Материјал : 100% Полиестер Боја : Повеќебојн

DEN 0.67