• Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Источна Река, Њујорк Платнена Уметност Од Хол Гроат Втори

Трговска Марка Ликовна Уметност Источна Река, Њујорк Платнена Уметност Од Хол Гроат Втори

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Уметник : Сала Гроат Ii Subject : Градски Пејзаж : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има голем чамец за влечење во центарот на рамката.Сликарската Сала Гроат ВТОРИ, професор и претседател на Уметноста и Дизајнот на Колеџот На Заедницата САНИ Брум, предава курсеви за основање во сликарство, цртање, теорија на бои и компјутерска графика. Гроат заработил магистер по ликовни уметности во сликарство и цртање од Градскиот Универзитет Во Њујорк во Бруклин, диплома за уметности во историјата на уметноста, малолетник во студиската уметност На Универзитетот Бингамтон и присуствувал на програми за постдипломски и сертификати На Државниот Колеџ Бафало, Универзитетот Сиракуза И Колеџот За Уметност и Дизајн савана. Тој, исто така, присуствуваше на летните сесии во Школата За Уметност Чаутауква, Чаутауква, ЊУЈОРК и Студискиот Центар Вермонт во Џонсон, Вт. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. голем чамец за влечење во центарот на рамката.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Каишек Пластични Хард Школка Случај Компатибилен-Објавен MacBook Pro 16 Модел На ИДЕНТИФИКАЦИЈА На Допир: Серија На Растенија

Mac Book Pro 16 " Капакот На Случајот (20202019)е само За Моделот Број А2141 Тоа не Е КОМПАТИБИЛЕН Со Други Macbook Модел...

DEN 1.00

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84