• Свеж
Акделко 213-Сензорот За Кислород Одговара изберете: 2001-ХОНДА ИНСАЈТ

Акделко 213-Сензорот За Кислород Одговара изберете: 2001-ХОНДА ИНСАЈТ

DEN 1.67

Стока
Во продавницата

Професионален, Премиум Резервен Сензор За Кислород (О2) ACDelco е висококвалитетна замена за многу возила на патот денес. Тоа е специјален сензор за повратни информации за издувниот систем на вашето возило. Овој сензор го мери процентот на кислород во издувните гасови. Користејќи го ова мерење, компјутерот за управување со моторот може да го прилагоди односот воздух/гориво во близина на оптималната вредност од 14,7 : 1. Во овој сооднос, перформансите на моторот, емисиите и економичноста на горивото се оптимизирани. Овој премиум резервен сензор за замена на кислород е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Откријте содржина на кислород во издувните гасови за да ги оптимизирате емисиите и економичноста на горивото. Покриеност достапна ЗА гм и не-гм апликации. Професионална, премиум резервна замена. Обезбедува перформанси и сигурност што ги очекувате Од ACDelco.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Подплуг Женски Обични Дуксери Врвки За Влечење Со Долги Ракави Лесен Дуксер Со Качулка Копче Лабави Врвови За Пуловер

Нашиот ПОДПЛУГ содржи широк спектар На Есенска Зима; Пролетен Материјал : 100% Полиестер Боја : Повеќебојн

DEN 0.67

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84