• Свеж
Мишелин Пилот Алпин ГОДИШНО 225 50R Ч Гума

Мишелин Пилот Алпин ГОДИШНО 225 50R Ч Гума

DEN 3235.04

Стока
Во продавницата

Мишелин Пилот АЛПИН ПА2 Гуми Со Високи Перформанси Кои Ги Испорачуваат најновите достигнувања во технологијата за зимски временски услови. Пилотот Алпин ПА2 Од Мишелин, исклучителна гума за мраз и снег што може да се справи со екстремни услови, е изграден за да обезбеди извонредна влечна сила и стабилност. Обезбедувајќи го крајното ниво на перформанси за возачите на спортски купеа, луксузни седани и мини комбиња, ПА2 ја прикажува најсовремената технологија за зимски гуми. Со пофлексибилно соединение за шарите и симетричен дизајн на шарите, АЛПИН ПА2 дава зголемено држење на снегот и мразот под температурите на замрзнување, додека двонасочните и шипките со променлива дебелина се мешаат за да овозможат стабилност и зафат. Гумата?моделот на шарите и страничните жлебови се исто така дизајнирани да го зајакнат ракувањето и на суви и на влажни површини, и за подолготрајно носење ПА2?големата контактна лепенка рамномерно ги распределува силите на абење и возење низ шарата и жлебовите. АЛПИН ПА2 ја содржи Технологијата За Контрола На Удобноста на Мишелин која нуди ја намалува бучавата и вибрациите на патот. Исклучителна гума за снег и мраз. БАЗ Технологија?. Двонасочен Сипе Систем. Променлива Дебелина Spipe Систем . За повеќе информации во врска со инсталацијата на гумите, кликнете тука.Одговара : 2011 Шевролет КРУЗ ЛТЗ2013 Буик Верано Турбо2016-23 Мерцедес-Бенц Ц300 4матик2014-17 Буик Верано Погодност2018 Ауди А4 Кватро Комфорт2012 Буик Верано База2013 Ауди А4 Кватро Премиум2010-11 Меркур Милан Хибрид2009-12 audi a4 quattro Avant2014 BMW 320 I База2008-09 Saab 45172 Aero Xwd2014 bmw 328i база2007-10 Kia Rondo Ex2015-16 Audi A5 Quattro Премиум Плус 2020-23 Audi A4 Quattro Komfort2017 Bmw 430i База2016 Bmw 340i Xdrive База2015-16 BMW 428i Xdrive База2010 Saab 45172 2.0t2011 saab 45172 турбо42017 Bmw 430i Xdrive База2020 Bmw 430i Xdrive База2014-15 Mercedes-B Електричен Погон База И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Каишек Пластични Хард Школка Случај Компатибилен-Објавен MacBook Pro 16 Модел На ИДЕНТИФИКАЦИЈА На Допир: Серија На Растенија

Mac Book Pro 16 " Капакот На Случајот (20202019)е само За Моделот Број А2141 Тоа не Е КОМПАТИБИЛЕН Со Други Macbook Модел...

DEN 1.00

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84