• Свеж
Алуминиумска Скала За Продолжување 16,4 стапки Телескопска Скала со Куки Што Се Одвојуваат Нелизгачки Брави За Заклучување На Гумени Стапала, Тешки 330 ФУНТИ Носивос?

Алуминиумска Скала За Продолжување 16,4 стапки Телескопска Скала со Куки Што Се Одвојуваат Нелизгачки Брави За Заклучување На

DEN 2079.84

Стока
Во продавницата

Оваа Повеќенаменска Алуминиумска Телескопска Скала за Продолжување со 2 Куки Што Се Одвојуваат, може да се продолжи од 3,2 стапки на 16,4 стапки. Тежи околу 28,4 килограми, а максималната носивост е 330 фунти. Оваа телескопска алуминиумска скала од 16,4 стапки е совршена за внатрешни работи и активности на отворено, чистење прозорци, менување сијалица, градинарска работа, мансарда за пристап и многу повеќе. Оваа скала треба да биде дел од вашиот комплет за алатки. Спецификација : Целосно Продолжена Висина : 5м / 16,4 стапки Висина на Преклопување (без куки) : 98см / 3,2 стапки Висина на Куката : 10см / 4инч Ширина : 49см / 19,3 инчен Чекор Интервал : 40см / 15,7 Инчи Тежина : 12,9 кг / 28,4 фунти Носивост : 150кг / 330 фунти Материјал : Боја На Алуминиумска Легура : Црна Безбедност Дизајн На куки : Доаѓа со 2 куки, тие можат да бидат обесени На цевка со дијаметар помал од 7 см. Телескопска Скала : телескопската скала може да се прошири од практични 3,2 стапки на 16,4 стапки. Со брави за лизгање навнатре, можете да ја прилагодите висината на скалилата со скалило во чекори од 15,7 инчи за да одговараат на различни барања. Пренослив и Удобен : Тежина приближна 28,4 фунти, преклопена висина од 3,2 стапки, оваа скала е лесна за транспорт и се чува во багажници за автомобили, под кревети или во плакари за складирање. Максимална носивост : 330 килограми (150 килограми). Безбедно и Компактно : телескопската скала доаѓа со 2 куки што се одвојуваат за сигурно прицврстување. Одликувајќи се со издржлив алуминиумски дизајн, брави за заклучување на висина од индустриско одделение и цврсти гумени стапала против лизгање на дното на скалата. Телескопската скала е одобрена со стандардот ЗА безбедност EN131. Лесен За Ракување : за продолжување, започнете одозгора и целосно продолжете го секој чекор, потоа можете да го слушнете звукот "клик" (потврдете ги двете леви/десни брави на место); за повлекување, започнете од дното и отклучете чекор по чекор (не ставајте ја раката/прстите помеѓу растојанието помеѓу чекорите кога ќе се повлече за да избегнете стискање на прстите). Пакетот Вклучува : 1 X 16.4 ft Телескопска Скала (Црна), 2 X Куки.

Карактеристики на производот

Поврзани производи