• Свеж
Херман Преживеани Машки Мирис 6 Водоотпорна Безбедносна Чизма w Метгард Работна Чизма

Херман Преживеани Машки Мирис 6 Водоотпорна Безбедносна Чизма w Метгард Работна Чизма

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Серијата Преживеани Херман е испробана линија на машки работни чизми дизајнирани за напорна работа. Секоја чизма е издржлива, удобна и специјално изработена за различни средини и индустрии како што се градежништвото, комуналните услуги и производството. Херман чизмите се долготрајни со карактеристики за да ве одржат добро опремени кога работите на терен. Нашите челични чизми за прсти СЕ Оценети СО АСТМ За безбедна и усогласена УПОТРЕБА НА оша на работното место. Челик Пети Номинална ASTM# F2413/M1/75/C/75, MT ,H. 75 килограми удар и 2500 килограми оптоварувања на притисок. Метатарзална гарда. Електрична заштита од опасност. Bedуропро Подножје Со подлога против замор за траен комфор со часови на нозете. Целосни кожни горни делови за дополнителна стабилност на глуждот. Солиден и издржлив за тешка градежна и индустриска употреба. Надворешен ѓон отпорен на масло и лизгање за постабилно подножје околу водата и маслото. ASTM Номинална F2413 обувки ЗА усогласеност со безбедноста НА OSHA. Премиум работни чизми достапни само на и преку интернет во www.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Заштитен знак Ликовна Уметност Неверојатно Чудо На Природата Платнена Уметност Од Курт Шафер, Бела Мат, Сребрена Рамка

Предмет : цветен и ботанички стил : современ тип на производ : сребрена рамка, бела подлога, Акрилна Зашти

DEN 1177.44