• Свеж
Powerstop K2154-PSBK2154-ПРЕДЕН И ЗАДЕН КАМИОН И КОМПЛЕТ ЗА СОПИРАЧКИ ЗА ВЛЕЧЕЊЕ

Powerstop K2154-PSBK2154-ПРЕДЕН И ЗАДЕН КАМИОН И КОМПЛЕТ ЗА СОПИРАЧКИ ЗА ВЛЕЧЕЊЕ

DEN 7714.40

Стока
Во продавницата

Комерцијалните керамички материјали од јаглеродни влакна ја зголемуваат јачината на типичното соединение на керамичката подлога за сопирачките за да се справат со потешки товари. Сребрениот Цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и дупчиња ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и помагаат да се спречи ' рѓа и корозија. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Ова ги намалува температурите на вашите сопирачки за време на екстремни работни услови. Секогаш кога ќе додадете тежина на возилото со влечење товар, влечење приколка или едноставно додавање поголема комбинација на тркала/гуми, ги менувате условите за работа на пакетот на сопирачките.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84