• Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Куала Лумпур Малезија Сино Теал Хоризонт Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

Трговска Марка Ликовна Уметност Куала Лумпур Малезија Сино Теал Хоризонт Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

DEN 319.84

Стока
Во продавницата

Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има син акварел хоризонт На Куала Лумпур, Малезија.Уметноста и дизајнот секогаш беа омилените предмети На Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да добие работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во лондон. По 12 години Мајкл Томпсет донесе одлука да продолжи со полно работно време кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето за да можат да се фокусираат исклучиво на сопствените проекти беше прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и теми, неговиот главен фокус е на уметноста на мапите. Тој ужива во потрагата по уникатни и интересни начини за прикажување на нешто што е многу познато. Мапите се визуелни претстави на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбани знаменитости и дизајни на градски пејзажи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. син акварел хоризонт На Куала Лумпур, Малезија.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Бајкосин Карго Панталони Жени Широки Ј2К Врвки За Влечење Еластични Панталони Со Низок Струк Со Џебови Падобрански Панталони

Панталони Со Падобран за жени се изработени од ткаенина, погодни за носење, погодни за кожата, меки, удоб

DEN 388.64

Иопко женски обични чевли Модни Женски Секојдневни Чевли Дишечки Лизгање На Чевли за Одмор на Отворено чевли со зашилен прст

Секогаш сме среќни да помогнеме секаде каде што е можно.7 " Широк Стапало : 99, 5 см / 3 Специфики на предмето�

DEN 3.00

Женски Модни Зимски Палта За Жени Жени Плус Големина Копче Кадифен Блузи Качулка Лабава Кардиган Волна Палто Зимска Јакна Кафе

Жени Плус Големина Копче Кадифен Блузи Качулка Лабава Кардиган Волна Палто Зимска јакна информации За �

DEN 3.00

Ступел Индустрии Гроздобер Видови Печурки Дијаграм Пејзажно Сликарство Уметност Со Црна Рамка Печатење Ѕидна Уметност

Додадете димензија во секоја просторија со нашите Уметнички Дела Во Рамка Со текстура Нашите уметнички

DEN 431.84