• Свеж
highwood - ® Еко-Пријателски Рециклирана Пластика Lehigh Тркалезна Трпезарија Во Собата

highwood - ® Еко-Пријателски Рециклирана Пластика Lehigh Тркалезна Трпезарија Во Собата

DEN 4479.84

Стока
Во продавницата

Добредојдовте во хајвуд. Добредојдовте на релаксација. Овој Комплет За Јадење Lehigh се одликува со 48" тркалезна трпезариска маса во висина на трпезарија (30" висока, вклучувајќи дупка за чадор) со странични столчиња без раце 4x за соодветен комплет што ќе послужи како импресивна фокусна точка за вашата трпезарија на отворено. Елегантните и традиционални линии На Колекцијата Лехиг обезбедуваат прекрасен изглед на столчињата што ја опкружуваат нашата цврста и добро изградена маса. Овој Сет За Јадење ќе им позавиди на вашите пријатели и соседи. Најдобро од с, нашата висококвалитетна поли граѓа не апсорбира влага и одбива нечистотија и нечистотија, правејќи го чистењето ветре. Јадење одделни, исто така, може да се купат за проширување на вашиот сет понатаму. Истражете ја целата линија на производи highwood ' ® за да ги координирате другите убави и издржливи производи за да го подобрите вашиот надворешен простор за живеење. Столчињата се тестирани на оптоварување, според астм 1561-03 (2008) стандард за надворешен пластичен мебел и имаат капацитет од 500 фунти. Потребно е одредено склопување (видете водич за склопување) и собрани димензии на множеството = 62,5"W x 38,3"H x 62,5"D (155,5 фунти). Ве молиме имајте предвид, ова е поголема ставка што бродови LTL и кутии компоненти се испорачуваат на палета. Гордо И 100% Направени Во Родниот Град, НА ГОДИШНО ниво од рециклирана пластика, еко-пријателски, комерцијални материјали. Се одликува со нашата класична тркалезна трпезариска маса од 48 инчи во висина НА трпезарија (висока 30", вклучувајќи дупка за чадор) со странични столчиња без 4 пати. Столчињата се тестирани на оптоварување и имаат капацитет од 500 фунти. Издржлив материјал составен со хардвер од нерѓосувачки челик од 304 степени значи ултра ниско одржување-оставете го надвор во текот на целата година. Доаѓа со 12-годишна станбена гаранција на производителот. Некои склопови се потребни и собрани поставени димензии = 62,5"W x 38,3"H x 62,5" D (155,5 фунти).

Карактеристики на производот

Поврзани производи