• Свеж
Натопи Боја Сеана Преоптоварена Геометриска Област Килим, Сина Слонова Коска, 7' 7 ' Круг

Натопи Боја Сеана Преоптоварена Геометриска Област Килим, Сина Слонова Коска, 7' 7 ' Круг

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Достапно во повеќе бои и големини. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Класичните мотиви, преплавени со живописни дво-обоени бои, се оживуваат со органска енергија совршено прилагодена на денешните преференции за декор на колковите во секој килим во оваа возвишена колекција. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Направени со користење на чиста премиум волна во мек, луксузен куп, овие килими носат карактеристичен израз на домашниот декор. Висина на купот : 0,25 инчи. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови.000 производи на SAFAVIEH денес.

Карактеристики на производот

Поврзани производи