• Свеж
За Мисисипи: Патување Низ Саундтракот

За Мисисипи: Патување Низ Саундтракот

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Високо ценетиот прв цд саундтрак на Блуз Музичката Награда и Блуз Наградуваниот Блуз патопис - М За Мисисипи : Патување Низ Родното Место на Блузот. Содржи целосни верзии на многу од песните содржани во двд-филмот Дека Блузот Лесно е еден од најдобрите документарни филмови снимени за блузот во години.цитат; ОВА ЦД е одличен преглед на денешните Делта блуз звуци. 11 убиец намалувања од страна на некои од филмовите најсјајните ѕвезди, вклучувајќи Весли цитат;Џеферсон, Р.Л. Бојс, Тери цитат; Хармоникаквот;Бин, Пат Томас, Т-Модел Форд, Џими цитат; Паторот;Холмс, цитат; Кадилакот;Џон Нолден, Марвел Од Мисисипи, Роберт цитат; билбокут;вокер и л. ц. улмер. Исто така, ги вклучува филмовите ремастерирана тема песна цитат; М За Мисисипикот; Од Големиот Џорџ Брок. М За Мисисипи : Патување Низ Саундтракот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Женски Долна Облека Долна Облека Ноќница Мода Долна Облека Шиење На Телото Вез Длабок В Прашка За Вратот Боди Жени Модна Жена

Големина : С САД : 4 ЕУ : 34 Биста : 78см / 30.71" Половината : 68см / 26.77" Големина : М САД : 6 ЕУ : 36 БИСТА : 80см / 31.50" Пол�

DEN 223.84

Подплуг Женски Обични Дуксери Врвки За Влечење Со Долги Ракави Лесен Дуксер Со Качулка Копче Лабави Врвови За Пуловер

Нашиот ПОДПЛУГ содржи широк спектар На Есенска Зима; Пролетен Материјал : 100% Полиестер Боја : Повеќебојн

DEN 0.67

Каишек Пластични Хард Школка Случај Компатибилен-Објавен MacBook Pro 16 Модел На ИДЕНТИФИКАЦИЈА На Допир: Серија На Растенија

Mac Book Pro 16 " Капакот На Случајот (20202019)е само За Моделот Број А2141 Тоа не Е КОМПАТИБИЛЕН Со Други Macbook Модел...

DEN 1.00

Елитен Гурмански Макси-Матичен Електричен Шпорет За Ориз Со Внатрешно Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Прави Супи, Чорби, каша,

Дали знаевте дека шпоретот за ориз е оригиналниот мултишпорет? Елитниот Гурмански 10чаша Луксузен Шпоре

DEN 959.84