• Свеж
Сунмарк Педијатриски Електролит Пијалок Со Вкус На Цинк-Јагода, 33. оз, Кт

Сунмарк Педијатриски Електролит Пијалок Со Вкус На Цинк-Јагода, 33. оз, Кт

DEN 183.20

Стока
Во продавницата

Растворот за педијатриски електролити на сунмарк е дизајниран да ги одржува децата хидрирани додека ги надополнува со цинк, течности и електролити. Вкусот на јагода е омилен кај најмалите. Ова е совршен начин за повторно хидрирање на децата по физичка активност, или ако се болни од повраќање или дијареа. Растворот на електролити помага во надополнување и обновување на водата и минералите. Хидратантната течност е формулирана со цинк. Погоден за деца на возраст од 1 година и постари. Специјално формулиран за одржување на децата хидрирани по физичка активност. Исто така идеален за употреба кога децата се соочуваат со дијареа или повраќање. Јагода со вкус. Природен вкус електролит. Доаѓа подготвен за пиење. Може да помогне во детската дијареа и повраќање. 33,8 течни унци.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Бакстон Студио Бјанка Средината На Векот Модерен Орев Дрво Темно Кафеава Потресени Фау Кожа 2-Седиште Љубовно Седиште

Бакстон Студио Бјанка Средината На Векот Модерен Орев Дрво Темно Кафеава Потресена Вештачка Кожа 2 Седи

DEN 1.33