• Свеж
Dell XPS 13 QHD Бесконечност Работ На Допир Лаптоп Со Intel i7 - 7560u Процесор, 16gb Меморија, И 1TB SSD

Dell XPS 13 QHD Бесконечност Работ На Допир Лаптоп Со Intel i7 - 7560u Процесор, 16gb Меморија, И 1TB SSD

DEN 8799.84

Стока
Во продавницата

Земете ја вашата работа со вас со овој Дел лаптоп. Има i7 процесор Intel Core и 16 GB RAM МЕМОРИЈА за оптимални перформанси и има 13,3-инчен екран на допир отпорен на гребење, за да можете подобро да комуницирате со вашите програми. Овој Лаптоп Дел има алуминиумска рамка за намалување на најголемиот дел без жртвување на издржливоста. Резолуцијата 3200 x 1800 обезбедува неверојатна боја и јасност со речиси 2,8 x густина на Пиксели На Целосна HD. Капацитивниот дисплеј реагира на допир наместо притисок. ИПС технологија. RAM меморијата DDR4 со висок пропусен опсег ви овозможува непречено да ги извршувате вашите игри со тешки компјутери и апликации за уредување видео, како и бројни програми и јазичиња на прелистувачот во исто време. Додека нуди помалку простор за складирање од хард дискот, SSD базиран на блиц нема подвижни делови, што резултира со побрзо време на стартување и пристап до податоци, без бучава и намалено производство на топлина и напојување на батеријата.

Карактеристики на производот

Поврзани производи