• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Црвена штала вакари 2“ платно уметност од Шерил Бартли

Трговска марка ликовна уметност „Црвена штала вакари 2“ платно уметност од Шерил Бартли

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени и бели куќи околу зелен пејзаж. Уметничкиот талент на американската народна уметност, уметничкиот талент на Шерил Бартли беше очигледен уште од рана возраст кога ги изработи своите први уметнички дела како средство за комуникација. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени и бели куќи околу зелен пејзаж.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

фарти Лента Печатење Дуксер За Жени Пад Круг Вратот Долг Ракав Дуксер Салон Одговара Лабава Пуловер Блузи Кошула

Одговор во рок од 48 часа Ве молиме наведете ја табелата со големини подолу на "опис на Производот" пред д�

DEN 153.44

Алуминиумска Скала За Продолжување 16,4 стапки Телескопска Скала со Куки Што Се Одвојуваат Нелизгачки Брави За Заклучување На

Оваа Повеќенаменска Алуминиумска Телескопска Скала за Продолжување со 2 Куки Што Се Одвојуваат, може да

DEN 2079.84

еден вискозен Дрес Од Вискоза Сина Ткаенина Цветен Блок Фустан Материјал Ткаенина За Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк

* Овој лесен плетен дрес има двонасочно истегнување, мека површина и мека завеса Тој е лесен и малку прое

DEN 97.92

Јумилав Деца Пижами Девојки Момчиња Мало Дете Меки Пижами Дете Почва Долги Ракави Детска Облека За Спиење Комплети

Големина : 80 Препорачана возраст : 612 Месеци Биста : 54см / 21,26" Горна Должина : 34см / 13,39" Должина На Дното : 44с�

DEN 271.68

Гилисо Женска Јакна Со Цврста Боја Задебелување И Руно И Зимски Обичен Патент Џеб Со Долги Ракави Со Качулка Долг Џемпер

Женска Јакна Со Цврста Боја Задебелување И Руно И Зимски Обичен Патент Џеб Со Долги Ракави Со Качулка До

DEN 655.68

Посебна Јасна Хибридна Кутија Отпорна На Удари за Iphone Мини-Tpu Браник Акрилен Заштитник На Екранот Од Калено Стакло-Прегратка

Целосна заштита за вашиот i Phone apple 12 MINI (5.4" Екран) Јасното куќиште Отпорно На Удари Од Distink ® обезбедува ц�

DEN 0.67