• Свеж
Тоа Беше Речиси Како Песна Само Една Љубов Во Мојот Живот Слики Милсапмагик

Тоа Беше Речиси Како Песна Само Една Љубов Во Мојот Живот Слики Милсапмагик

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Две Цд-А кои содржат квартет албуми од кантри музиката одлично. Четирите албуми содржани во оваа колекција беа објавени последователно во периодот 1977-1980 година, продукциите ги проширија границите на кантри музиката со нивното музицирање и содржина на песни, создавајќи рамка во која Вокалите На Милсапс совршено се вклопуваа. Еден од најдобрите гласови што се појавија во кантри музиката во средината на 1970-тите припаѓаше на слепа пејачка Од Северна Каролина, вокалист кој би споил неколку различни музички нишки, ќе креира сукцесија на големи хитови на табели, ќе привлече толпи концерти на капацитет, ќе собере маса награди и ќе си ја заработи музиката највисока чест во 2014 година со индукција Во Куќата На Славните На Кантри Музиката во Нешвил. Таа личност беше Рони Милсап. Роден Во РОБИНСВИЛ, НЦ и слеп од раѓање, тој го започна својот музички премин слушајќи ја музиката на хилбили на радио (хенк вилијамс, Веб Пирс и Хенк Томпсон беа меѓу неговите омилени, а гранд Оле Опри суштински саботен вечерен услов) и евангелска музика во црква. Поседувајќи мулти-инструментални вештини, научил да свири виолина додека наполнил седум години, пијано една година подоцна и гитара на дванаесет години. Тоа Беше Речиси Како Песна / Само Една Љубов Во Мојот Живот / Слики / Милсапмагик (ЦД).

Карактеристики на производот

Поврзани производи