• Свеж
Мајкл Маларки-Граверацер-ЦД

Мајкл Маларки-Граверацер-ЦД

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Мајкл Маларки се враќа со својот втор албум "Инди-Натоварен Американа" (Алт Прес) "граверасер" следење на " Мелези "(2017). Граверасер раскажува приказни кои ни даваат пекол и ни даваат надеж. Првиот сингл "Граверацер" е рефлективен без носталгија, размислување напред без итност, длабоко вкоренет во сегашноста : сурова вињета, портрет на еден човек како дело во тек, како што сме сите ние. "Портрет на тоа што значи да се биде човек" (Билборд) Маларки, Мајкл-Граверасер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи