• Свеж
Фидлин Круг Еден

Фидлин Круг Еден

DEN 294.56

Стока
Во продавницата

Бренсон виолина Брус Хофман има работено години со бенџо играч Бак Трент и земја ѕвезда Мо Бенди. Работел и за Пем Тилис, Џони Ли, Барбара Ферчајлд, како и за многу други селски уметници. Фидлин Круг Еден е компилација од многу омилени виолина, како и само-напишани песни како Што Се Брустерс Преглед, Реганс Владее, И Овие Озарк Ноќи. Музичарите вклучуваат шампион бенџо играч Стив Буш, Нил Шипман на Бас, тапани-Мајкл Џексон, пијано-Мајкл Дејвис,Беверли Дилард на бенџо и Брус на виолина, педал челик, мандолина и гитара. Ако ви се допаѓа земјата и блуграс звук на виолина, ќе ви се допадне Фидлин Круг Еден. Фидлин Круг Еден (ЦД).

Карактеристики на производот

Поврзани производи