• Свеж
Те чувствувам 60 те

Те чувствувам 60 те

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Кц и Сончевиот Бенд доминираа во 1970-тите, владеејќи со воздушните бранови со уникатна средба На Карибите, поп, Ргет Долу Вечерва, Тоа Е Начинот (ми се Допаѓа), Буги Чевли, Тресете Го Пленот и многу повеќе. Пред да влијае на светот, учејќи ги како да буги, Хари Вејн Кејси беше, како и остатокот Од Америка, обликуван од музиката, конфликтите, невиноста, сексот, социјалните и политичките движења и контракултурата од 1960-тите. распространетите социјални и политички прашања од 1960-тите беа, делумно, инспирација да се направи нешто што ќе ги натера луѓето да заборават на своите проблеми и да бидат среќни, рече Кејси. Луѓето бараа нешто што ќе им го одвлече вниманието од негативните аспекти на секојдневниот живот што ги опкружува. Кц и Сончевиот Бенд и оддаваат почит на er Со Тоа што Ве Чувствуваат! 60-тите години. албумот, дел еден Од Дводелните Чувства што ги проектирате, содржи корици на песни од шеесеттите легенди боб Дилан, Бен Е.Кинг, Кинкс, Праведните Браќа, Џеки Дешанон, Арон Невил и многу други. Те чувствувам 60-тите (Цд) (Диги-Пак).

Карактеристики на производот

Поврзани производи