• Свеж
Дарел Меккол - Суштинското Цд На Дарел Меккол

Дарел Меккол - Суштинското Цд На Дарел Меккол

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Срцето На Тексас Рекорди се враќа со најновите На Дарел Меккол! Овој пат, Срцето На Тексас собра некои од најдобрите дарел меккол музика на еден компактен диск. Суштинскиот Дарел Меккол содржи некои од неговите најбарани музики. Од салите за танцување до концертните сали, Дарел ги изведе овие песни за своите илјадници обожаватели ширум светот. Овој проект содржи и четири многу ретки настапи во живо на најголемите хитови На Дарел, вклучувајќи "Беспомошни ""Тоа Е Водата ""Единаесет Рози" и " Има Уште Многу Љубов во Сан Антоне."Суштинскиот Дарел Меккол е дефинитивно неопходен за сите обожаватели На Дарел и љубители на традиционалната кантри музика со многу челична гитара и виолина. Проектот вклучуваше бонус намалување на "Лице До Ѕид" со Срцето На Тексас Снимање Уметник Џастин Тревино. Овој албум е предодреден да стане одлична класика за сите обожаватели На Дарел. Суштинскиот Дарел Меккол е албумот што го чекавме од оваа легенда За Кантри Музика. Суштинскиот Дарел Меккол.

Карактеристики на производот

Поврзани производи