• Свеж
Збук Г 15.6 Лцд Мобилна Работна Станица-Intel Core i7-8850H Hexa-core 2. Гхз-ГБ ДДР СДРАМ - Гб ССД - Виндоус Про-Технологија-Турбо Сребро

Збук Г 15.6 Лцд Мобилна Работна Станица-Intel Core i7-8850H Hexa-core 2. Гхз-ГБ ДДР СДРАМ - Гб ССД - Виндоус Про-Технологија-Турбо

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Добијте извонредни перформанси со водечка во индустријата безбедност спакувана во мобилна работна станица дизајнирана да напредува со тешки работни процеси за рендерирање, инженерство и симулација. Windows 10 Pro или други достапни оперативни системи мобилна централа Добијте незасилени перформанси дури и со најтешките оптоварувања со повеќе апликации. Hp ZBook 15 има 30% подобри термички перформанси gen над gen за да се осигура дека е тивко и кул со процесорот и ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР што работат на максимални перформанси долго време. Извонредна проширливост, не се потребни алатки HP ZBook 15 може да се прилагоди за да ги задоволи барањата на секој инженер и дизајнер. И кога вашата технологија ќе треба да се развива, можете да го надградите складирањето или меморијата за неколку секунди без алатки. Производител На Процесор : Интел. Тип на процесор : Јадро i7. Процесор Генерација : 8-Ми Генерал Процесор Модел : i7-8850 H. Процесор Брзина : 2.60 GHz. Јадро на процесорот : Хекса-јадро (6 Јадро). Стандардна Меморија : 32 МК. Мемориска Технологија : DDR4 SDRAM. Интел Оптан Меморија Подготвени : Да. Вкупно Солидна Состојба Погон Капацитет : 512 МК. Големина На Екранот : 15.6". Тип На Екран на Екранот : ЛЦД. Технологија на Екран на екранот : Технологија За Префрлување во рамнина (ИПС). Етернет Технологија : Гигабит Етернет. ХДМИ : Да. Вкупен БРОЈ НА USB Порти : 5. БРОЈ НА USB 3.0 Порти : 3. УСБ Тип-Ц : Да. USB Тип-C Детали : (2) Thunderbolt 3 (Поддршка Display Port 1.3, USB 3.1 Gen2, pcie Gen 3 уреди). Мрежа (РЈ-45) : Да. Оперативен Систем Платформа : Виндоус. Оперативен Систем : Виндоус 10 Про. Задно Осветлување На Тастатурата : Да. Број На Батерии : 1. Број На Клетки : 4-ќелија. Влезен Напон : 120 V AC, 230 V AC. Боја : Турбо Сребро. Висина : 1". Ширина : 14.8". Длабочина : 10.4". Еколошки : Да. Сертификација на животната средина : ОЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕО, РОХС, ИСО 14001, Епеат Голд. Земја На Потекло : Кина. Содржина На пакетот ZBook 15 G5 Мобилна Работна Станица AC Адаптер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи