• Свеж
Канал Мајстор STEALTHtenna Насочен Отворен Антена

Канал Мајстор STEALTHtenna Насочен Отворен Антена

DEN 959.84

Стока
Во продавницата

Каналот Господар 50 HD Надворешна Антена е компактна, издржлива uhf/VHF надворешна насочна телевизиска антена која прима сигнали до 50 милји во радиус од 90 степени. Најдобро е за употреба на видното поле. Црната завршница обложена со прав помага да се вклопите во надворешните области без размислување додека обезбедувате УЛТРА квалитетни HD сигнали. ДОБИВКАТА НА VHF е 1-1/2db до 2d B, а добивката НА UHF е 5db до 7 db. Канал Мајстор STEALTHtenna 50 Насочен Отворен Антена : До 50-Милја Опсег. Повеќенасочно. Покрив, Поткровје, Јарбол, Стреа Или Инсталација На Оџак. Вклучува Хардвер За Монтирање. 90-ден Ограничена Гаранција.

Карактеристики на производот

Поврзани производи