• Свеж
Мишелин Бранител ЛТ М С Цела Сезона ЛТ255 65Р 120 117Р

Мишелин Бранител ЛТ М С Цела Сезона ЛТ255 65Р 120 117Р

DEN 4015.84

Стока
Во продавницата

Мишелин Дефендер ЛТХ М/С.Нашите Најдобри Само Што Се Подобрија. Мишелин Дефендер LTX M/S го комбинира докажаниот дизајн на шарите НА LTX M/S2 со соединението Evertread за да обезбеди издржлив век на траење, без разлика на сезоната. Мишелин Дефендер LTX M/S го подобри животот на шарите во тешки услови. Соединението Evertread му помага на Дефанзивецот НА МИШЕЛИН LTX M/S да трае 10% подолго во тешки услови од MICHELIN LTX M/S2. Оваа гума, исто така, има одлична влажна и снежна влечна сила, нудејќи пократки влажни растојанија за запирање и подобра влечна сила на снег од водечките конкурентни гуми со долга гаранција. Мишелин Дефендер LTX M/S е Исто Така Еколошки! Изградбата на Max Touch му помага На Бранителот НА МИШЕЛИН LTX M/S да ви заштеди до 65 литри гориво во текот на животот на гумата, во споредба со водечката конкурентна гума. Мишелин Дефендер ЛТХ М/С Тир. Соединението Вечно Читање Обезбедува Издржлив Век На Шарите, Без Разлика На Сезоната. Подобрен Животен Век во Тешки Услови. 50,000 & 70,000 Милја Ограничена Гаранција. Одлично Влажно И Снежно Влечење. Еколошки со Користење На Максимална Конструкција.

Карактеристики на производот

Поврзани производи