• Свеж
Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: ХЈУНДАИ САНТА ФЕ ГЛС ЛХ, ХЈУНДАИ САНТА ФЕ

Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: ХЈУНДАИ САНТА ФЕ ГЛС ЛХ, ХЈУНДАИ САНТА ФЕ

DEN 1599.84

Стока
Во продавницата

Искра Plug Жица Поставена; 90 степени Жица; Директно се Подигне; 6 Парче Сет;ги Исполнува Или го Надминува OE/OES Specifications The совршен искра plug жица за практично секоја апликација – изберете од Екстремни 9000 керамички, Супер Акции, Thunder Sport, Спирала, Ферро-Спирала, графит, и нерѓосувачки челик жица се поставува во универзална и обичај се вклопуваат должини ги Исполнува Или го Надминува OE/OES Спецификации; ги Исполнува SAE J2031 Класа E Спецификација; OE Диригент И Наведени Изолатори/Брадавиците/Терминали; Одлична Спроводливост; Висока Температура Перформанси; EMI/RFI Бучава Сузбивање И Издржливост; Јаглерод Импрегнирани Плетенка Fiberglass Јадро; Номинална Да го Издржат Temps Од -40 F да 428 F; Кликнете На Местото Крајот Капи Кои Натпревар OE Завршува За Брза Инсталација; Pre Cut Жица за Да Точната Должина За Совршено се Вклопуваат; Нема да Попуштат Или Намали Вклопува Одберете : 2002,2004 HYUNDAI SANTA FE GLS/LX 6 Cyl 2.7 L 2005 HYUNDAI SANTA FE 6 Cyl 2.7 L 2003 HYUNDAI SANTA FE GLS 6 Cyl 2.7 L 2006 HYUNDAI SANTA FE GLS/ОГРАНИЧЕНА 6 Cyl 2.7 L 2005 HYUNDAI SONATA GL 6 Cyl 2.7 L 2002-2004 HYUNDAI SONATA GLS/LX 6 Cyl 2.7 L 2002-2006 КИА ОПТИМА 6 Cyl 2.7 L 2001 HYUNDAI SANTA FE 6 Cyl 2.7 L 2003-2005 HYUNDAI TIBURON GT 6 Cyl 2.7 L 2006-2008 HYUNDAI TIBURON GT/SE/GT ОГРАНИЧЕН 6 Cyl 2.7 L 1999-2001 HYUNDAI SONATA GLS 6 Cyl 2.5 L 2001 КИА ОПТИМА 6 Cyl 2.5 Л и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Карактеристики на производот

Поврзани производи