• Свеж
Мазен Проток Анти-Колика Шише, оз, 3-Пакет

Мазен Проток Анти-Колика Шише, оз, 3-Пакет

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Шишињата со Мазен Проток на Нук се раствор против колика за хранење шишиња, со уникатен дизајн на брадавиците што му овозможува на бебето да ја контролира брзината на проток за хранење без колика. Оваа Брадавица Со Мазен Проток го прилагодува протокот врз основа на тоа како пие вашето бебе, прилагодувајќи се на нивната јачина на вшмукување за да се осигура дека тие секогаш ќе ја имаат вистинската стапка на проток. Индикаторот за Температура Safe Temp ви овозможува да знаете кога млекото е премногу жешко со само еден поглед. Индикаторот за син термометар избледува кога млекото е премногу жешко и повторно се појавува кога млекото се лади и е безбедно за пиење. Уникатниот дизајн на брадавиците со Шише Со Мазен Проток му овозможува на бебето да ја контролира брзината на протокот на млеко за хранење без колика. Сафетемп Индикација : иконата за термометар на шишето ја менува бојата кога млекото е премногу жешко. Прифатено од 98% од бебињата, врз основа на истражување на пазарот, 2019 година, тестирано со 145 корисници на шишиња. Брадавицата од шишиња го имитира обликот на брадавицата за доење на мајката за време на доењето, за непречен премин од градите во шише и назад. Шишето со широк врат лесно се чисти и безбедно за миење садови. Дупката за пиење е правилно поставена кога логото на нук на брадавицата е под носот на бебето. Содржи три Шишиња Со Мазен Проток од 5 мл.

Карактеристики на производот

Поврзани производи