• Свеж
Апалачкиот Јубилеј Старо Време Евангелие Химни

Апалачкиот Јубилеј Старо Време Евангелие Химни

DEN 236.80

Стока
Во продавницата

2014 издание содржи стари Евангелски химни во кој вокалот На Џим Хендрикс. Џим Хендрикс е мулти-инструменталист кој свири гитара, мандолина, добро и автохарп. Неговата кариера траеше повеќе од четири децении Американска Музика. Тој беше пионер на народното коло во 1960-тите, настапувајќи со уметници како Мама Кас Елиот и Џон Себастијан. Тој го напиша хитот број еден Летен Дожд За Џони Риверс и тематската Песна Долг Осамен Автопат За ТВ-шоуто Потоа Дојде Бронсон. Сега живеејќи во Нешвил, Тенеси, Џим има снимено над педесет албуми на традиционална Американска Народна, планинска, евангелска и западна музика. Топлината и духот на музиката На Џимс ги допира нашите срца и спомени и додава на наследството на американската музика и наследството на вистинскиот Американски народен уметник Џим Хендрикс. Апалачкиот Јубилеј Старо Време Евангелието Химни (ЦД).

Карактеристики на производот

Поврзани производи