• Свеж
Менхетен Музички Публикации: Уметноста На Боп Тапани: Книга И Онлајн Аудио

Менхетен Музички Публикации: Уметноста На Боп Тапани: Книга И Онлајн Аудио

DEN 319.68

Стока
Во продавницата

Ги претставува основните елементи на боп тапанот демонстрирани преку концизни вежби и содржат идеи кои ќе помогнат да се разбере што да се игра и како да се игра и зошто, како и објаснување за тоа како функционира тапанарот во група. Дефинитивната книга за боп тапани - - - стил кој е и пресвртница и камен-темелник на развојот на современата музика. Оваа сеопфатна книга и аудио презентација опфаќа време за играње, компонирање, соло, четки, повеќе џез најважни работи и графикони во забавна мешавина на текст, музика и релевантни цитати. • Автор : Џон Рајли, Ден Трес • ИСБН : 9780898988901 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 1994-06-01.

Карактеристики на производот

Поврзани производи