• Свеж
Старбакс Пеперминт Мока Со Вкус На Мелено Кафе, Coffeeбика, Природно Ароматизирано, Ограничено Издание, оз

Старбакс Пеперминт Мока Со Вкус На Мелено Кафе, Coffeeбика, Природно Ароматизирано, Ограничено Издание, оз

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Најдете ги вашите празнични чувства со сезонски омилени специјално изработени за празниците. Ова природно ароматизирано, срдечно уживање содржи богати чоколадни ноти кои исполнуваат чиста радост од нане. Заедно, нашите најлесни печени и зимски прославени вкусови создаваат празнична голтка со вистинска количина на сладост. Без разлика дали ви се допаѓа вашето кафе црно или со шеќер или крем, овој празник сезонски е празничен фаворит што ќе го сакате. Но, побрзајте, Ова Кафе Со вкус На Пеперминт Мока Со ограничено издание Ќе исчезне пред да го знаете. Старбакс Пеперминт Мока Ароматизирано Мелено Кафе, 100% Arбика, Природно Ароматизирано, Ограничено Издание, 11 мл ПРЕМИУМ МЕЛЕНО КАФЕ-Најдете го вашето празнично Со Кафе Со Вкус На Пеперминт Мока Од Старбакс-ова ограничено издание празнично задоволство ги носи вкусовите на сезоната дома во торба од 11 унци. ПЕПЕРМИНТ МОКА ПРИРОДНО АРОМАТИЗИРАНО КАФЕ-Нане и мока се вртат заедно во ова празнично кафе со природен вкус тоа е задолжително за сезоната. СВЕЖ ВКУС-Старбакс се придржува до највисоките стандарди за квалитет-ве испраќа истите внимателно печени 100% зрна кафе од coffeeбика што ги приготвуваме во нашите кафулиња. СОВРШЕН ЗА ПРАЗНИЧНИ РЕЦЕПТИ-со сезонски понуди Како Празнична Мешавина На Старбакс, Кафе Со Вкус На Мока Од Пеперминт Од Старбакс, како и кафе Со Вкус на Джинджифилово, ќе можете да изработувате попустливи рецепти со многу расположение. ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ ЕКСКЛУЗИВНО - како и самата сезона, ова празнично кафе со ограничено издание нема да постои долго, затоа не заборавајте да ги одвиткате сите сезонски понуди за одмор од Старбакс пред да ги нема.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Основачите На Печење Кафе во штамптаун Мешаат Органско Кафе Од Цел Грав, Торба со оз, Ноти На Вкус На Суво Грозје, Прајлин и

Сакаме Да мислиме На Мешавината На Основачот На Стамптаун како доза на сонце во чаша Тоа е полно тело ка�

DEN 175.68