• Свеж
Карат Т.Г.В. Морганит, розов турмалин и дијамант-акцент 10KT розово злато 3-камен прстен

Карат Т.Г.В. Морганит, розов турмалин и дијамант-акцент 10KT розово злато 3-камен прстен

DEN 1.67

Стока
Во продавницата

Овој Карат Т.Г.В. Морганит Пинк Турмалин и Дијамант и Дијамант прстен прави прекрасен додаток на колекцијата на фино накит на која било жена. Сигурно да соберете многу комплименти, има елегантен изглед. Овој дијамант три камен прстен е одличен начин да му покажете на вашата сакана колку се грижите за нив. Ова прекрасно парче е засилено со високо-полски финиш за да ви даде најмногу можен сјај. Неговите висококвалитетни компоненти значат дека никогаш не мора да го тргнете, и лесно можете да одите на пливање и да земате тушеви додека го носите овој прстен без да се оцрнува. Овој прстен се одликува со тркалезен морганит во центарот, прекриен со два кружни розови турмалински скапоцени камења, со вкупно 10 акценти со дијаманти поставени со пас, по должината на витката лента.1 Carat T.G.W. Морганит 1 Карат Т.Г.В. Морганит, розов турмалин и дијамант-акцент 10 KT розово злато 3-камен прстен.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Diamond Club Diamond Rings за жени-Карат Бел дијамантски прстен накит-14к злато позлатени сребрени ленти за жени-Ринг од JewelersClub

14 K злато позлатено сребро На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивен, квалит

DEN 1.00

Империјал скапоцен камен Стерлинг Сребрен смарагд се скрати Цејлон Сафир и создаде прстен за ангажман на бели сафир ореол

Изработено во Стерлинг Сребрена, прстенот за ангажман прикажува смарагд, создаден со камења со камења о

DEN 784.00