• Свеж
3. КТ овална форма создадена сина сафир рамка прстен во стерлинг сребро

3. КТ овална форма создадена сина сафир рамка прстен во стерлинг сребро

DEN 5376.00

Стока
Во продавницата

Овој 3,5 КТ овален облик создаден сина сафир прстен во рамка во сребро е во право за посебна пригода или секојдневно носење. Одликувајќи се со 3,5 CT создаден сино сафир, овој прстен е убаво направен во чисто сребро од 925 Стерлинг. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво 3,5 CTS овална форма создадена сина сафир прстен од раб во сребро скапоцен камен : создаден сино сафир. Тежина на карат од камера : 3,5 карат вкупна тежина. Облик : овална. Големина на камен : 9x7 mm. Поставување : Безел. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 8,2 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,63 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Diamond Club Diamond Rings за жени-Карат Бел дијамантски прстен накит-14к злато позлатени сребрени ленти за жени-Ринг од JewelersClub

14 K злато позлатено сребро На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивен, квалит

DEN 1.00