• Свеж
Acdelco Професионални Обликувани Долниот Радијатор Црево Одговара На Folkswagen Jetta

Acdelco Професионални Обликувани Долниот Радијатор Црево Одговара На Folkswagen Jetta

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Acdelco Professional, премиум Резервни Црева За Течноста за Ладење се составени од специјално помешани материјали кои помагаат да се спротивстави на електрохемиската деградација (ECD), водечка причина за откажување на цревото. Тие се специјално дизајнирани, фабрички обликувани црева во стилот НА ГМ ОЕ за да се вклопат денес помали, поцврсти моторни прегради. Ацделко Професионално Обликуваните Црева за Течноста за Ладење се оценети со температура од -40 степени Целзиусови до 275 степени Целзиусови (-40 Степени Целзиусови до 135 Степени Целзиусови) и се одобрени за морски апликации. Не користете за апликации за пренос на гориво или масло. Овие премиум резервни црева за течноста за ладење се произведени за да ги исполнат вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Црево За Течноста За Ладење На Радијаторот Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : Армирана Гума.

Карактеристики на производот

Поврзани производи