• Свеж
Акварел Акварел Гелц Акрилна Занаетчиска Боја, Црн Ur, фл оз

Акварел Акварел Гелц Акрилна Занаетчиска Боја, Црн Ur, фл оз

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Создадете прскање на боја со Фолкарт Акварел Гелз Проѕирна Акрилна Боја. Оваа разноврсна, лесна за мешање боја е совршена за додавање суптилни перења на проекти или за подобрување на фотографиите со боја. Течете светли и темни нијанси една во друга за да направите убави омбре ефекти. Оваа уникатна гел боја може да се разреди со вода за мешање на различни меки и драматични нијанси. Персонализирајте ги колажите и додајте слоеви на живописна боја во уметноста со мешани медиуми. Совршена за внатрешни и надворешни проекти, оваа водена и нетоксична формула е идеална за употреба на хартија, фотографии, платно, дрво и ткаенина. Лесно дајте им на вашите уметнички и занаетчиски проекти акварел и градиент ефекти со проѕирна гел формула На Фолкарт Акварел Гелц Акрилна Боја. СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА - оваа линија на проѕирен гел акрилна боја доаѓа во пригодна големина од 2 мл и е совршена за создавање прекрасни омбре ефекти без напор!. ПРОЅИРЕН ГЕЛ АКРИЛНА БОЈА-Создаде суптилни нијанси кои се исушат на проѕирен мат финиш. ВНАТРЕШЕН/НАДВОРЕШЕН-Одличен за внатрешни и надворешни проекти со минимална подготовка на површината. ДОДАДЕТЕ ПОП БОЈА-Лесно измешајте и додајте бои на фотографии, мешани медиуми и слоевити колажи. КОРИСТЕТЕ НА РАЗЛИЧНИ ПОВРШИНИ - оваа квалитетна формула може да се користи на различни површини, вклучувајќи хартија, фотографии, платно, дрво и ткаенина. КВАЛИТЕТНА ФОРМУЛА - оваа водена, нетоксична проѕирна гел акрилна боја нуди формула за квалитет на уметникот што е лесна за мешање. ДОВЕРЛИВ БРЕНД-најпосакувана марка меѓу занаетчиите, сликарите и уметниците, Фолкарт е главен производ во секоја колекција уметнички материјали.

Карактеристики на производот

Поврзани производи