• Свеж
Инди Керин Геометриски Полиестер Бушава Површина Килим, Слонова Коска Сива, 4'6'

Инди Керин Геометриски Полиестер Бушава Површина Килим, Слонова Коска Сива, 4'6'

DEN 551.68

Стока
Во продавницата

Колекцијата Safavieh Indie Shag SGI322 P Слонова Коска / Сив Килим Секојдневната релаксација ја опфаќа Колекцијата На Safavieh indie Shag. Моќност на висококвалитетен полиестер, овие килими можат да издржат области со голем сообраќај во вашиот дом и практично не пролеваат за практично одржување. Почестете се со овие текстурирани теписи кои носат килими на нови височини на луксуз. Килимот има приближна дебелина од 2 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Полиестер,[НЕ-ПРОЛЕВАЊЕ] : Стручно машински ткаени од подобрени меки синтетички издржливи влакна кои имаат практично куп што не пролева за крајна погодност,[КАДИФЕН И ПРИЈАТЕН] : Се Одликува со висина на купот со дебелина од 2 инчи за вистинската количина на пријатна амортизирана мекост под нозете,[ТРЕНДОВСКИ СТИЛ] : Дизајнот прекрасно ја подобрува секоја просторија од домот, од дневната соба, трпезаријата, спалната соба, влез, расадник, Детска Соба, игротека, студентска соба, работна соба или домашна канцеларија, [лесно одржување и издржливо] : чистењето без стрес вклучува редовно правосмукалка (без бар за тепање) и НЕЖНО БРИШЕЊЕ помали дамки со благ детергент или средство за чистење теписи, [доверлив бренд] : сафавиех е Доверлив Бренд И лидер во мебелот за домови повеќе од 100 години, користејќи ја нивната експертиза во изработката трендовските ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ ДИЗАЈНИ ГО ЗАПОЧНУВААТ вашето пребарување на килими со Safavieh и истражуваат преку производи денес.

Карактеристики на производот

Поврзани производи