• Свеж
Аројо Еко Про Х Т 215 70Р 100Х А С Цела Сезона Гума Одговара: 2006-Тојота Рав База, 2008 - Нисан Непријателските

Аројо Еко Про Х Т 215 70Р 100Х А С Цела Сезона Гума Одговара: 2006-Тојота Рав База, 2008 - Нисан Непријателските

DEN 1008.00

Стока
Во продавницата

Подобриот контакт на патот и пониските нивоа на акумулација на топлина ја подобруваат способноста и издржливоста на товарот на моделот. Информациите за следење може да се проверат со најавување на веб-страницата на курирот со главниот број за следење што ќе го добиете преку е-пошта.Arroyo ECO PRO H/TFEATURES И Придобивкисекакво време влечењеподобрена контрола подолготрајно траење на шарата подобрена издржливост на товарот преглед arroyo Eco Pro H / T е терен за автопат цела сезона гума произведена за патнички возила и Теренци. Големина : 215/70Р16. Цврстите блокови на шарите на рамената, исто така, ја подобруваат способноста за свиоци и маневрирање со дополнителните рабови на гризење што ги промовираат. Сезона : Цела Сезона. Неговото управување станува брзо и прецизно во одговорот на командите на возачот, овозможувајќи му на возачот самоуверено да ја контролира гумата во сите услови. Соединението на гумата ја одржува својата флексибилност дури и при постудени температури, додека шарата е способна да најде добар стисок на сите временски површини. Производот Може Да Варира Од Сликата.000 милји со овој модел. Гумата ја одржува својата оптимална форма под притисокот на оптоварувањето, овозможувајќи и да работи најдобро што може во сите услови.Дизајнот на шарата на гумата ја проширува неговата употребливост. Оптимизираната ширина на чекорот и дизајнот на ребрата значително го подобруваат контактот на патот на гумата, додека жлебовите на рамената успеваат да го намалат таложењето на топлина. Четирите широки периферни жлебови активно се спротивставуваат на хидропланирањето со дисперзија на вода и кашест снег од стапалото на гумата за посигурно возење. Аројо нуди гаранција за гаќи од 50. Варијацијата на теренот од пет степени ја негира бучавата од патот што се создава додека гумите се во движење. Гума Раб Не Се Вклучени.Еко Про Х / Т има одлична способност за носење товар. На пример, можете да добиете 3 гуми за еден ден, а 4-тиот следниот ден или денот потоа, или една гума за еден ден, а втората еден ден потоа. Трите континуирани централни ребра на дизајнот на шарата ја надградуваат стабилноста на возењето, додека крутата секвенца на блокот на шарите на рамената ја зголемува реакцијата на воланот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Максис ХТ-Браво Серија Автопат 245 70Р 111С ХЛ Лесен Камион Гума Одговара: Џип Гранд Чироки Ларедо, 2000 - ТОЈОТА ТУНДРА СР5

Maxxis HT770 Bravo Серија 245 / 70 R16 111s Xloverview Maxxis HT770 е премиум гума за камиони за сите сезони со зголемена вкочането

DEN 1658.24

Јокохама Геоландар БИОГРАФИЈА Г Цела Сезона 235 70Р 106Х Џип Кросовер Гума Одговара: Земјиште Rangeер Опсегtyер Каунти, 1994-Ленд

Јокохама Геоландар БИОГРАФИЈА Г058 235 / 70Р16 106ховервју Геоландар БИОГРАФИЈА Г058 Од Јокохама е гума за сите

DEN 1342.40